Facebook

TRETÍ ROČNÍK STRETNUTIA HELIGONKÁROV V BYTČI

V nedeľu 12. júla 2015 o 14. hodine ožilo bytčianske námestie už po tretí raz zvukom heligóniek. Návštevníci mali možnosť vypočuť si známych i menej známych heligonkárov zo širokého okolia. Tretieho ročníka stretnutia heligonkárov sa zúčastnilo asi 50 muzikantov a spevákov rôznych vekových kategórií z Bytčianska, Kysúc aj od Trenčína.

V úvode pozdravil a privítal všetkých prítomných hostí aj účinkujúcich moderátor podujatia, pán Melota z Kotešovej. V priebehu programu sa predstavili najprv deti a jednotlivci, za nimi nasledovali zoskupenia umelcov. Každý vystupujúci aj skupiny odohrali po 3 – 4 skladby, ktoré zahŕňali rôzne žánre od opery až po ľudové piesne. Všetci účinkujúci zožali veľký úspech a potlesk nadšených divákov. Napriek horúcemu počasiu sa na námestí zabávalo okolo 200 ľudí, ktorí sa k známym ľudovým piesňam neraz pripojili aj vlastným spevom.

Každý účinkujúci si ako spomienku na podujatie odniesol ďakovný list primátora mesta ako aj gravírovaný pamätný pohár.

Fotogaléria

DH HOĽAZŇANKA DH HOĽAZŇANKA

Viac info

Dychová hudba Hoľazňanka pochádza z obce Plevník-Drienové, má 13 členov a 4 spevákov. Zúčastnila sa viacerých festivalov dychových hudieb, svoju činnosť prezentuje na mnohých kultúrno-spoločenských podujatiach. Popri prvoradej zábavnej funkcii je dychová hudba aj tvorcom a nositeľom ľudovej tradície, krásnej svojráznej ľudovej piesne, ľudových zvykov a obyčajov. Zobraziť viac

MP